Choď na obsah Choď na menu
 


SAP 08-05-1 III. kolo: TJ Skloplast TRNAVA - ŠK ŠTICH HUMENNÉ 2:2

10. 9. 2010

I. LIGA ŽIAČKY / III. KOLO JESEŇ 2010-11

 

SAP 08-05 TJ Skloplast  TRNAVA – ŠK ŠTICH HUMENNÉ  2:2 (0:1)

 

ZBYTOČNÁ STRATA BODOV

Žiačky ŠK Štich HUMENNÉ v III. kole sa stretli v Slovenskom Ríme s domácimi dievčatami Skloplastu. Napriek oklieštenej zostave a aj nepriazni rozhodcu stretnutie mohli doviesť do víťazného konca. Nezvládli záver stretnutia a v záverečnom tlaku v poslednej minúte vyrovnala najlepšia domáca hráčka – brankárka.

A.     HODNOTENIE STRETNUTIA

 

Na stretnutie s fyzický zdatným súperom vzhľadom k nezodpovednosti v družstve žien, ale i v samotnom družstve dievčat a realizačného tímu sme nastúpili v oklieštenej zostave a s dievčatami, ktoré majú minimálne skúsenosti i hernú prax. Napriek tomu tie čo nastúpili nesklamali a podali bojovný výkon, ktorý žiaľ na dôležité body nestačil. Prvých vari 5 min. priniesol určité obavy o výsledok. Dievčatá sa na ihrisku iba hľadali, ale od tejto minúty akoby z nich opadla nervozita a najmä vďaka MIRILOVIČOVEJ VARCHOLOVEJ v strede ihriska a BIĽANSKEJ DUBJAKOVEJ získali jasnú prevahu. Postupom času rástol výkon najmä MIHOKOVEJGNIPOVEJ, ale ani ŠTOFÍKOVÁMOLEKOVÁ ako aj STREDNÁ, JANČUVOVÁ príkladne bojovali. Prekvapujúco získavali prevahu a už v 5 minúte MIRILOVIČOVÁ vyskúšala najlepšiu hráčku domácich v bráne. VARCHOLOVÁ8. minúte sama pred brankárkou iba tesne minula bránku domácich. Podobne táto hráčka pochodila aj 13. minúte no v 20. minúte sa už VARCHOLOVÁ po prihrávke MIRILOVIČOVEJ nemýlila a nedala domácej brankárke žiadnu šancu – 0:1.    

Druhý polčas začal za neustáleho dažďa a dokonca na pár minút stretnutie muselo byť prerušené. Po tejto neplánovanej prestávke začali dievčatá Štichu opäť lepšie a na celé minúty sa usadili na polovici domácich. V 45. minúte VARCHOLOVÁ bola vysunutá opäť MIRILOVIČOVOU a svoj samostatný únik ponad vybiehajúcu brankárku bezpečne premenila – 0:2. Pred týmto gólom, ale aj po ňom mali dievčatá šance na zvýšenie náskoku. Po góle v závere stretnutia začal mierne „úradovať“ rozhodca. Odpískal pár faulov v strede a z takto nakopávaných lôpt pred našu bránu na zaplavenom ihrisku domáce dotlačili loptu do našej bránky v 55. minúte1:2 a po niekoľko minútovom preťahovaní zápasu prišiel zbytočný rohový kop. Hráčky Trnavy sa natlačili do 16-tky a v nej sa lopta dostala až k domácej brankárke, ktorá prišla podporiť svoje spoluhráčky a v poslednej minúte dotlačila loptu do našej bránky – 2:2. 

 

Góly: 20. min. VARCHOLOVÁ 0:1, 45. min. VARCHOLOVÁ 0:2, 55. min. ... 1:2 a 60. min ... 2:2

 

Najlepšie hráčky: MIRILOVIČOVÁ, VARCHOLOVÁ, BIĽANSKÁ, DUBJAKOVÁ

B. HODNOTENIE VÝKONU DRUŽSTVA A JEDNOTLIVKYŇ

 

V bráne nastúpila opäť ako z núdze cnosť,  tentoraz Jana BALOGOVÁ. Za góly nemohla, ale tento post musíme urýchlené riešiť. ORLÍKOVÁ nechodí. Podobne ŠTEFANÍKOVÁ, TREŠČÁKOVÁ i BANÍKOVÁ tak isto sú skôr hráčky do poľa ako do bránky. V obrane DUBJAKOVÁBIĽANSKA, podobne ako v strede ihriska MIRILOVIČOVÁVARCHOLOVÁ hrali výborne. Na krajoch obrany lepšia bola MIHOKOVÁ (1996), ktorá postupom času získavala stále väčšiu istotu a hrala takmer bez chýb. Dokonca v druhom polčase stále viacej podporovala i útok únik po krídle. Myslím si, že z nej môže vyrásť dievčenský i ženský MAICON. JANČUVOVÁ (1997) hrala na ľavom kraji obrany. Nehrala zle, ale pretrvávali obavy z urobenia chyby. Výraznejšiu ale neurobila. Zbytočne dlhšie držala loptu. Na kraji zálohy hrali podobne ako na kraji obrany ďalšie dve „nové“ hráčky. MOLEKOVÁ (1996) nastúpila vari po mesiaci trénovania u nás. Už v na začiatku bola nakopnutá a hrala so sebazaprením, pretože na striedanie sme nemali ani jednu (!) hráčku. Podľa mňa jedná sa o hráčku, ktorá bude rásť vo výkonnosti ak bude na sebe pracovať. Platí to pre všetky. Dlhšie držala loptu, zrejme aj z dôvodu nedostatku síl i prehľadu v hre. Na pravej strane bola iba 13. ročná GNIPOVÁ (1997). Je na svoj vek vysoká, silná, výbušná, rýchla. Celkom dobré pracuje aj s loptou. Trénuje u nás veľmi krátko a vzhľadom na uvedené i na predvedený výkon, jedná sa zrejme o jeden z najväčších talentov, ktorý sa u nás objavil. Sám som zvedavý na jej ďalšie napredovanie a rast vo výkonnosti. V útoku bola stále v družstve najmladšia STREDNÁ (1998). Nastúpila, vzhľadom na už uvedený nedostatok hráčok, nie celkom zdravá čo sa prejavilo zrejme na jej výkone. Nepresadila sa. Naopak milo prekvapila ŠTOFÍKOVÁ (1995). Hráva veľmi malo a vzhľadom na to podala veľmi dobrý výkon i keď na hrote útoku sa aj vzhľadom na postavu sotva mohla gólovo presadiť.   

 

Systém: 4 – 4 – 2 (3-4-3)

Zostava na začiatku stretnutia:

                                                               1. BALOGOVÁ

   2. MIHOKOVÁ, 3. DUBJAKOVÁ, 4. BIĽANSKÁ 4. JANČUVOVÁ

 6. GNIPOVÁ,  9. VARCHOLOVÁ, 7. MIRILOVIČOVÁ, 8. MOLEKOVÁ

10. STREDNÁ, 11. ŠTOFIKOVÁ

 

E. ZÁVER

 

V stretnutí s Trnavou sme po dlhšom čase stratili body a inkasovali viac ako jeden gól. Mrzí hlavne dôvod prečo sa tak stalo. Môžu zato nezodpovedné hráčky žien, ktoré nedošli na svoje stretnutie. Bolo ich podobne ako nás nakoniec 11. Z tohto dôvodu za ženy nastúpili SIVÁKOVÁ, a už druhý zápas za sebou vynikajúco hrala za ženy HAJDUČKOVÁ, ktorá spolu s ešte nedávno žiačkou KRAJŇÁKOVOU sa stavajú oporami družstva žien. HAJDUČKOVÁ bola opäť k neudržaniu. Samostatný únik v prvom polčase zneškodnila brankárka.

V druhom polčase ju obrankyňa po samostatnou úniku zlikvidovala iba zápasnickým zákrokom, začo dostala iba žltú kartu. Podobne aj KRAJŇÁKOVÁ hrala výborne. Neúnavná bojovníčka k pohľadaniu. Zaujal aj jej únik cez niekoľko hráčok až do pokutového územia, žiaľ finálna prihrávka jej už nevyšla. Čo ale mrzí viacej ako uvedené je to, že máme väčší počet hráčok, ktoré nám mohli pomôcť, ale tie podobne ako ženy nedošli. Som presvedčený, že čo len jedná z uvedených ak by boli prítomné (HORVATHOVÁ, OLEXIKOVÁ, BANÍKOVÁ, ... ) sme so súperom ako je TRNAVA v tomto stretnutí nemohli prehrať.

Dievčatám, ktoré v Trnave nastúpili ďakujem za výkon, ktorý podali. U STREDNEJMOLEKOVEJ si cením, že dohrali stretnutie i  zo sebazaprením. Ako už bolo uvedené DUBJAKOVÁBIĽANSKA, MIRILOVIČOVÁVARCHOLOVÁ hrali výborne a boli príkladom, ako sa bojuje za česť svojho klubu. A nemenej si vážim i výkon dievčat, ktoré raz budú oporami družstva ŠK ŠTICH a ktoré podali nemenej hrdinský výkon a dokonca výkon futbalovo kvalitný - MIHOKOVÁ, JANČUVOVÁ, MOLEKOVÁ, GNIPOVÁ, STREDNÁ ŠTOFÍKOVÁ. Všetkým uvedeným patrí moja vďaka.

 

Pred súťažou sme si dali neľahký cieľ – obhájiť titul MAJSTRA SLOVENSKA. Napriek tomu, že od nás odišla JURKOVÁPALENČÍKOVÁ, KUBUSOVÁ je zranená a aj HAJDUČKOVÁVARCHOLOVÁ neodohrajú za nás celú sezónu som presvedčený, že nato máme. Žiaľ určite nie tak, ako sme sa prezentovali v TRNAVE. Nemyslím na hráčky, ktoré v TRNAVE boli, vrátane HAJDUČKOVEJSIVÁKOVEJ. MYSLÍM NA TIE, KTORÉ NEBOLI, ALE I NA VEDENIE KLUBU VRÁTANE MŇA. Stratili sme zbytočne body so súperom, s ktorým sotva body stratia naši hlavní súperi v boji o titul – Slovan, Šaľa, alebo Žilina. Takto nám nezostáva iba nasledujúce stretnutia zvládnuť už bez straty bodov, alebo sa rozlúčiť s vidinou titulu, ktorý stále nie je v nedohľadne. Ale nesmie sa už opakovať to čo sa stalo v TRNAVE!