Choď na obsah Choď na menu
 


SAP 08-02 FRAGARIA CUP 2010 PRE ŠK ŠTICH HUMENNÉ

28. 8. 2010

I. LIGA ŽIAČKY

 

FRAGARIA CUP 2010 PRE ŽIAČKY ŠK ŠTICH HUMENNÉ

 

MEDZINÁRODNÝ MLÁDEŽNÍCKY FUTBALOVÝ TURNAJ 

3.-7. júl 2010 PREŠOV, SLOVENSKO

 

Tak ako už 9 rokov ku koloritu Prešova počas úvodných dní prázdnin patrili skupinky presúvajúcich sa malých chlapcov a dievčat obutých v kopačkách a oblečených vo futbalových dresoch. Išlo o neklamný znak, že v PREŠOVE a okolí prebehol medzinárodný futbalový turnaj žiakov FRAGARIA CUP. Z jazdeckého areálu kde sa stretnutia kat. U-10 i A-15 odohrávali sa opäť chodilo s úsmevmi po víťazných stretnutiach, aj so slzičkami, opäť tiekli nervy rodičov a trénerov, niekedy aj usporiadateľov. Bolo vidno množstvo kvalitných stretnutí, ale aj  kvalitných výkonov od malých "špuntov" ale aj „špuntiek“, či parádne góly a dramatické zápasy.

 

FRAGARIA CUP 2010 je už IX. ročníkom medzinárodného mládežníckeho turnaja v meste PREŠOV a okolí. 203 prihlásených účastníkov z 18 krajín EURÓPY bojovali o víťazstvo vo svojej vekovej kategórii na 13 prírodných trávnatých ihriskách a na 1 ihrisku s umelým trávnatým povrchom. 

Turnaja sa zúčastnili ako tradične aj dievčatá ŠK ŠTICH HUMENNÉ. V kategórii U-10 ml. dievčatá, v kat U-13 st. dievčatá a A-15 st. dievčatá. Zápasy v skupinách začali 3. júla (sobota) až 6. júla (utorok). Streda (7. júl) bola dňom play-off a finálových zápasov.  

 

Staršie dievčatá ŠK ŠTICH HUMENNÉ (A-15) po víťazstve v MINICHASMPIONS LÍG 2009, titule MAJSTRA SLOVENSKA 2009/10 po prvýkrát zvíťazili aj na medzinárodnom turnaji v PREŠOVE – FRAGARIA CUP 2010.  

 

Žiačky Štichu Humenné, ktoré po minuloročnom finále v ktorom prehrali s izraelským družstvom Hadeva 1:0, sa konečne dočkali prvenstva a vystúpili na najvyšší stupeň. Humenčanky na turnaji vyhrali všetky zápasy a inkasovali iba dva góly.

 

Dievčatá ŠK ŠTICH suverénnym spôsobom vyhrali sk. A bez straty bodu a skoré 22:1. V semifinále porazili nemecký TuRa Remscheid Sűd 2:1 a vo finále aj český 1. DFC Hlučín tesné, ale zaslúžené 1:0. Jediný gól vo finále dala SIVÁKOVÁ.

 

Turnaja sa úspešne zúčastnili aj dievčatá z CVČ VRANOV nad Topľou. Tieto dievčatá sú pobočkou ŠK ŠTICH a vzhľadom k tomu, že dievčatá s futbalom začali iba septembri minulého roka, ich umiestnenie štvrtom mieste v skupine je veľmi sľubné. Niektoré dievčatá hrali už aj za prvé družstvo ŠK ŠTICH HUMENNÉ, ktoré je MAJSTROM SLOVENSKA práve skončenej sezóny 2009-10. Dievčatá ako JURKOVÁ, PALENČÍKOVÁ, MIHOKOVÁ, RAGANČÍKOVÁ, TKÁČOVÁ, sestry JANOČOVÉ, STREDNÁ, ale aj dievčatá mladšie (NELSON GEE, BLAŽKOVÁ, VAGASKA, ...) sú veľkým prísľubom a máju všetky predpoklady, aby boli platnými hráčkami nie iba pre žiačky ŠK ŠTICH ale neskôr aj pre družstvo žien.