Choď na obsah Choď na menu
 


SAP 08-01-6 ŠK ŠTICH HUMENNÉ - MAJSTER SLOVENSKA 2009-10

27. 8. 2010

ŽIAČKY ŠK ŠTICH HUMENNÉ MAJSTERKY SLOVENSKA!

 

ŠK ŠTICH HUMENNÉ – SLOVAN BRATISLAVA 1:0 (1:0)

 

Nedeľa 23. mája 2010 bude ešte veľmi dlho rezonovať v hlavách dievčat ŠK ŠTICH HUMENNÉ i ostatných zainteresonovaných. V tento deň dievčatá v kvalifikačnom, rozhodujúcom stretnutí na ihrisku v CINOBANI porazili svojho veľkého súpera, SLOVAN BRATISLAVA 1:0 a stali sa prvýkrát MAJSTERKAMI SLOVENSKAkategórii st. žiačok sezóny 2009/2010.   

 

BOJ TITANOV

 

Žiačky ŠK ŠTICH na výborne pripravenom ihrisku v CINOBANI dosiahli historický úspech, keď v rozhodujúcom kvalifikačnom stretnutí, keďže po skončení dlhodobej časti mali rovnaký počet bodov a aj ostatne kritéria pre určenie celkového víťazstva súťaže I. ligy žiačok boli také, že nebolo možne určiť víťaza súťaže, porazili svojo veľkého súpera, SLOVAN BRATISLAVA tesne, ale plne zaslúžené 1:0.

Stretnutiu predchádzal psychologický boj, najmä zo strany Slovana. Plný autobus starších i mladších dievčat, rachot, buchot, hurhaj ako na veľkých športových  podujatiach. Naša HAJDUČKOVÁ, ktorá sa na stretnutie tešila dlho pred ním („Tréner, ak sa stretnutie preloží, ja to už nevydržím!“), bledá ako stena: „Tréner ja mám strach!“ Podobne kriedová DUBJAKOVÁ, ... Strach opadol presne o 13.15  hod. z úvodným hvizdom rozhodcu. Naopak strach nahradil boj dvoch titanov – dvoch najlepších družstiev, futbalistiek I. ligy starších žiačok. Aj priebeh stretnutia týchto dvoch súperov potvrdil, že sa stretli dve najlepšie družstva v súťaži. Neúprosný boj, podopretý kvalitnými výkonmi obidvoch súperov, hneď od začiatku priniesol napínavý futbal plný vzruchu pred obidvoma bránkami. Slovan sa predstavil vo výbornom svetle. Žiačky Štichu v ničom nezaostávali a aj v tomto stretnutí potvrdili, že sú momentálne najlepším dievčenským družstvom na Slovensku. Slovan hral veľmi dobre v strede poľa, kde dominovala najmä MARKOVÁ, ale nedostaval sa do gólových príležitosti, najmä vďaka skvelej defenzíve Štichu. Základom úspechu Štichu bola hra obrany a keď sa postupne zlepšovali hráčky stredu poľa, prevaha sa postupom času dostávala na ich dievčenské kopáčky. Tie si vytvárali výborné príležitosti, ktoré volali po góle. Už 2. minúte mohol ísť Štich do vedenia. MIRILOVIČOVÁ svojou povestnou ľavačkou trafila krížnou strelou pravý dolný roh bránky Slovana , ale skvelá brankárka sa vyznamenala podobné podobne skvelým zákrokom. Zmenu skóre mohla priniesť 22. minúta. MIRILOVIČOVÚ obrana Slovana zastavila iba za cenu faulu, no nariadený pokutový kop JURKOVÁ trestuhodne zahodila aj „vďaka“ brankárke Slovana, ktorá jej strelu vyrazila. Našťastie nepremenený kop nespôsobil paniku v družstve Štichu. Naopak dievčatá ukázali svoj charakter a pokračovali v bojovnom výkone, ktorý bol podložený i kvalitným herným prejavom. Rozhodnutie priniesla 31. minúta. Po neuveriteľnom „závare“ v 16-tke Slovana sa lopta dvakrát odrazila od brvna, aby ju nakoniec KRAJŇÁKOVÁ dotlačila do siete (1:0). A keďže príležitosti najmä PALENČÍKOVEJ zostali nevyužité a ani Slovan sa ku gólovému zakončeniu, najmä vďaka spoľahlivej obrane Štichu nedostal, obidve družstva odchádzali do kabín za stavu 1:0.  

Druhý polčas vo vynikajúcej, vybičovanej ale fair atmosfére priniesol futbal špičkovej úrovne. Slovan sa snažil vyrovnať, ale ich dievčatám dochádzali postupom času fyzické, ale aj psychické sily. Naopak prevaha aj vďaka umnej hre Štichu bola čoraz zjavnejšia. Z množstva dobrých, ale nevyužitých príležitosti (PALENČÍKOVÁ, BANÍKOVÁ) stoja za zmienku najmä bomba JURKOVEJ, ktorá „zaparkovala“ na brvne a v samom závere obrovská šanca VARCHOLOVEJ do ktorej ju vyslala BANÍKOVÁ. Po samostatnom úniku jej slovanistky nestačili. Jej prvú strelu brankárka zblokovala, podobne „doražku“ a následne ešte raz odrazenú loptu Nika  napálila z troch krokov po štvrtýkrát do brvna bránky Slovana. Aj vďaka nepremeneným šanciam, záver infarktový s úspešným koncom pre Štich.

 

Dievčatá z Humenného vo fantastickom stretnutí tesne, ale zaslúžené porazili svojho veľkého súpera. Všetky dievčatá, vrátané „náhradníčok“, si zaslúžia veľkú pochvalu za skvelú reprezentáciu nie iba seba, svojho klubu, ale i mesta Humenné! O tento úspech Štichu a mesta Humenné sa zaslúžili dievčatá: TREŠČÁKOVÁOLEXIKOVÁ, HORVÁTHOVÁ, PETRÍKOVÁ, BIĽANSKÁ VARCHOLOVÁ, JURKOVÁ, MIRILOVIČOVÁ, KRAJŇÁKOVÁHAJDUČKOVÁ, PALENČÍKOVÁ, BANÍKOVÁ, DUBJAKOVÁ, MIHOKOVÁ, STREDNÁ, JANČUVOVÁ, BALOGOVÁ, ŠTEFÁNÍKOVÁ, SOTÁKOVÁ, ŠTOFÍKOVÁ, GAJDOŠOVÁ, ale aj hráčky, ktoré pre zranenie alebo  vek nemohli nastúpiť: KUBUSOVÁ, FENCÁKOVÁ ako aj niektoré mlasdšie žiačky ako MACKAĽOVÁ, KOFLANOVIČOVÁ,  BOCHINOVÁ, LEMEŠOVÁ ...

Najlepšie hráčky:  PETRÍKOVÁ, BIĽANSKÁ MIRILOVIČOVÁ, OLEXIKOVÁ, HORVATHOVÁ

 

Poďakovanie patrí všetkým, ktorí na tomto úspechu podieľali, realizačnému tímu I. ŠTEFANOVI, P. ČEČKOVI, J. LENARČIČOVI, ako aj rodičom tohto skvelého kolektívu.  Vrelá vďaka všetkým, menovaným aj nemenovaným, ktorí majú väčší, či menší podiel na tomto úspechu.

Poďakovanie patrí aj nášmu „súperovi“ za fair vystupovanie v tak dôležitom stretnutí. Podobne ako my, aj SLOVAN by si zaslúžil titul MAJSTRA SLOVENSKA. Ja osobne ich tak trochu za „spoluvíťaza“ považujem a osobne mi je najmä ľúto ich dievčatá. V neposlednom rade poďakovanie patrí i starostke Ing. ŠVIKRUHOVEJ Márii za vzornú organizáciu tohoto stretnutia na ich prekrásnom zelenom trávniku v krásnej „dedinke v údolí.     

 

BOCHYN Alexander