Choď na obsah Choď na menu
 


SAP 07-01 FRAGARIA CUP 2010

28. 8. 2010

PRÍPRAVKA 1. HFC HUMENNÉ U-10

 

FRAGARIA CUP 2010 PRE ŽIAČKY ŠK ŠTICH HUMENNÉ

 

MEDZINÁRODNÝ MLÁDEŽNÍCKY FUTBALOVÝ TURNAJ 

3.-7. júl 2010 PREŠOV, SLOVENSKO

 

Tak ako už 9 rokov, ku koloritu Prešova počas úvodných dní prázdnin patrili skupinky presúvajúcich sa malých chlapcov a dievčat obutých v kopačkách a oblečených vo futbalových dresoch. Išlo o neklamný znak, že v PREŠOVE a okolí prebehol medzinárodný futbalový turnaj žiakov FRAGARIA CUP. Z jazdeckého areálu kde sa stretnutia kat. U-10 odohrávali sa opäť chodilo s úsmevmi po víťazných stretnutiach, aj so slzičkami, opäť tiekli nervy rodičov a trénerov, niekedy aj usporiadateľov. Bolo vidno množstvo kvalitných stretnutí, ale aj  kvalitných výkonov od malých "špuntov" ale aj „špuntiek“, či parádne góly a dramatické zápasy.

 

FRAGARIA CUP 2010 je už IX. ročníkom medzinárodného mládežníckeho turnaja v meste PREŠOV a okolí. 203 prihlásených účastníkov z 18 krajín EURÓPY bojovali o víťazstvo vo svojej vekovej kategórii na 13 prírodných trávnatých ihriskách a na 1 ihrisku s umelým trávnatým povrchom. 

Turnaja sa zúčastnili v kategórii U-10 po prvýkrát aj chlapci prípravky 1. HFC HUMENNÉ. Zápasy v skupinách začali 3. júla (sobota) až 6. júla (utorok). Streda (7. júl) bola dňom play-off a finálových zápasov.  

 

Naši chlapci hrali v skupine D a ich súpermi boli družstva Vidzgiris ALYTUS (Litva), Donn Bossco Gasmonta Team" MANILA (Filipíny), SCM BRASOV (Rumunsko), DUSSH "Viktoria" KOLOMNA (Rusko), 1. FC Tatran PREŠOV (Slovensko),  CSM PLOIESTI (Rumunsko), BFK SALASPILS (Lotýšsko).

 

A. KOMENTÁR K JEDNOTLIVÝM STRETNUTIAM

 

KATEGÓRIA U-10, sk. D

 

SOBOTA, 03.07.2010:

 

1. Tatran PREŠOV -  1. HFC HUMENNÉ 3:2

 

Prvé stretnutie v sobotu sme mali odohrať s rumunským PLOIESTI, ale pre dážď stretnutie bolo preložené na nedeľu. Preto prvé stretnutie sme odohrali s domácimi chlapcami z Tatrana PREŠOV. V stretnutí veľmi dobrej úrovne sme začali výborne a viac ako polovicu stretnutia (hralo sa 1x 25 min) sme boli lepším družstvom. Chlapci hrali veľmi dobre, vytvárali tlak na bránu Tatrana a tak si vytvárali šance. Žiaľ príležitosti vytvorené nie vždy úspešne realizovali. JAKUBOV nepremenil pokutový kop, SITARČÍK nastrelil tyč a práve SITARČÍK, trocha so šťastím strelou oblúkom ponad brankára otvoril skoré (1:0). Žiaľ, rovnakým spôsobom sme aj inkasovali. Odkop z vlastnej polovice preletel ponad prekvapeného CHOLPA a lopta skončila za jeho chrbtom (1:1). Najkrajší moment stretnutia bol gól JAKUBOVA, keď po rozohranom rohovom kope hlavou nezadržateľne skóroval. Žiaľ, záver vyznel lepšie pre Tatran, ktorý po chybách v obrane nielen vyrovnal ale aj dosiahol víťazný gól. Škoda, pretože táto prehra nás môže mrzieť v konečnom účtovaní, najmä ak sme boli minimálne vyrovnaným súperom Tatranu a minimálne remízu sme si zaslúžili.

 

Góly:  SITARČÍK, JAKUBOV    

Najlepší hráč: JAKUBOV, SITARČÍK

 

NEDEĽA, 04.07.2010:

 

2. 1. HFC HUMENNÉ - D. KOLOMNA 2:0

 

V stretnutí dobrej úrovne sme zaslúžené zvíťazili. Najmä akcia SITARČIKA po ktorého nezištnej prihrávke dával VRBLOVSKÝ do prázdnej brány bola veľmi pekná.

 

Góly:  JAKUBOV, VRBLOVSKÝ

Najlepší hráč: SITARČÍK, VRBLOVSKÝ

 

3. 1. HFC HUMENNÉ - CSM PLOIESTI  4:2

 

Dohrávané stretnutie zo soboty bolo jednoznačnou záležitosťou, keď sme vyhrávali už 4:0. Dve hrúbky v obrane TAMAŠA nás stali lepší výsledok.

 

Góly:  JAKUBOV 2, SITARČÍK, VRBLOVSKÝ

Najlepší hráč: JAKUBOV

 

 

  

PONDELOK, 05.07.2010:

 

4. 1. HFC HUMENNÉ - DBGT" MANILA 6:1

 

V stretnutí s exkluzívnym súperom a zároveň aj súperov v skupine najslabším sme mali jasne návrh, aj keď sme sa nevyhli obligantnej chybe obrany (nepremenená penalta súperom) i brankára CHOLPA.  Chlapci z Filipín, ako desať malých „černoškov“ pôsobili veľmi sympatickým dojmom a charakteristickým spôsobom vlastným aziátom prejavovali radosť z hry a radosť po každom strelenom góle. Zvlášť ak tých gólov z ich strany nebolo veľa.

 

Góly:  JAKUBOV 2, SITARČÍK, PIATKA, KARNAJ, Vlastný

Najlepší hráč: MARCIN

 

5. 1. HFC HUMENNÉ - SCM BRASOV 1:1

 

Podobne ako stretnutie s Prešovom, kde sme nakoniec prišli zbytočne o všetky tri body v tomto stretnutí o dva. Strata bodov mrzí zvlášť preto, že to bol súper, ktorý „vystrelil“ na našu bránku jedenkrát a bol z toho gól v sieti CHOLPA - trestný kop z vlastnej polovice Brašova, dvaja natlačení chlapci na CHOLPA a lopta v sieti. Gól z „ničoho“. Naopak my z trvalého tlaku z chudobným gólovým vyjadrením, keďže aj tie najvýloženejšie sme zahodili – SITARČÍK sám pred brankárom vystrelil rovno doňho, MARCIN nastrelil žrď. Ostane strelecké buď pochytal brankár, alebo skončili mimo bránky.

 

Góly:  VRBLOVSKÝ

Najlepší hráč: SITARČÍK, VRBLOVSKÝ

 

 

5. 1. HFC HUMENNÉ - BFK SALASPILS 1:1

 

Stretnutie s druhým najlepším družstvom v skupine bolo zároveň aj najkvalitnejším, aký sme na turnaji odohrali. Aj v tomto stretnutí podľa môjho subjektívneho pocitu, sme boli lepším družstvom a súpera sme takmer k ničomu nepustili. Napriek tomu sme po vklzáčke súpera prehrávali 0:1. V záverečnom drvivom tlaku a euforickej atmosfére nádherným gólom vyrovnal VRBLOVSKY.

 

Gól:  VRBLOVSKÝ

Najlepší hráč: VRBLOVSKÝ

 

UTOROK, 06.07.2010:

 

6. 1.HFC HUMENNÉ - Vidzgiris ALYTUS 0:2

 

Posledné stretnutie v skupine sme hrali proti celkovému víťazovi v skupine. Zároveň to bolo z nášho, ale zdá sa aj zo strany súpera stretnutie vôbec najslabšie. Možno, keďže teoretický sme ešte zo skupiny v prípade víťazstva ešte mohli postúpiť, nervozita a obavy zväzovali chlapcom nohy, ale nenašiel sa ani jeden, ktorý by dokázal strhnúť k nadšenému výkonu. Zvlášť keď súper išiel do vedenia strelou z vlastnej polovice (podobný gól, ale vzduchom sme dostali od Prešova).

 

 

AKO SME HRALI (U-10)

 

Systém:  1 – 2 – 1 – 2

Zostava:                                                1. CHOLP Marek

 

                                                                 2. TAMÁŠ Pavol,       

3. MARCIN K. Max,              4. ČERNEGA Pavol

                                                                5. JAKUBOV Maroš

5. VRBĽOVSKÝ Patrik,                      6. SITARČÍK František

 

KUREJ Pavol – PIATKA Martin, FEDORČÁK Dominik,  JENČÍK Tomáš, KLIČ David, STAŠÁK Daniel, KARNAJ Marek, HAVLÍČEK Adam                                                                                                                

B. ZÁVER

 

Chlapci 1. HFC Humenné sa FRAGARIE CUP, ako už bolo konštatovane, zúčastnili prvýkrát. Hrali v skupine D. Hralo sa systémom každý z každým. Postupovali prví dvaja z každej skupiny. Turnaj bol náročný nielen po futbalovej stránke, ale aj fyzickej či psychickej. Každý deň cesta tam a späť, dva zápasy v jeden deň ráno a poobede alebo večer. Chlapci aj napriek tomu ukázali že aj v medzinárodnej konfrontácii sa nestratia. Turnaj bol pre nich výbornou školou (aj pre mňa ako trénera) a určite im to pomôže v ďalšom futbalovom raste. Odohrali 7 kvalitných stretnutí a až na posledné stretnutie som bol s hrou vcelku spokojný. Samozrejme  v stretnutiach bolo aj množstvo chýb technického i taktického charakteru. Vieme čo máme zlepšovať, odstraňovať. Napriek uvedenému som spokojný s disciplínou i samotnou hrou a hanbiť za predvedené výkony sa naozaj nemusíme. Pochvalu si zaslúži celý kolektív a tiež rodičia ktorí svojimi autami dopravovali deti počas 4 dní na tento pekný turnaj. A najväčšie poďakovanie patrí Ing. BOČKOVI Michalovi, ktorý ako vedúci družstva mňa odbremenil od akejkoľvek mimotrénerskej práce.

 

Všetkým vrelá vďaka!

 

 

BOCHYN Alexander